مجموعه سه جلدی «ماجراهای مدرسه‌ی کج و کوله» نوشته لوییس سکر با ترجمه سپیده خلیلی که پیش از این در سه جلد جداگانه منتشر شد، در یک مجلد به بازار آمد.

به گزارش خبرنگار مهر، لوییس سکر، نویسنده این مجموعه، داستان مدرسه‌ای را روایت می‌کند که کج ساخته شده؛ این مجموعه ۳۰ داستان درباره بچه‌ها و معلمان مدرسه «وی‌ساید» را در برمی‌گیرد.

نویسنده در ابتدای این کتاب می‌نویسد: اشتباه وحشتناکی شده. قرار بود مدرسه کج و کوله سی کلاسه ساخته شود. طوری که همه کلاس‌ها در یک ردیف باشند. نه این‌که روی سر هم قطار بشوند… به طول سی داستان!… احتمالا به همین دلیل است که این همه اتفاق‌های عجیب و غریب در مدرسه کج و کوله پیش می‌آید. به‌خصوص در طبقه سی‌ام، جایی که شما خانم گارف، بدجنس‌ترین معلم مدرسه را ملاقات می‌کنید. البته قبل از این‌که به سیب تبدیل شود.

بچه‌ها هم بچه‌های عادی نیستند. از جیسون دهان گشاد گرفته تا سمی استخوانی و مورشای شیرین و قشنگ که می‌تواند هر پسری را در کلاس کتک بزند.

هیچ‌وقت نمی‌توانید حدس بزنید راز الیسون چیست؛ یا خانم گارف چرا می‌خواست بچه‌های طبقه سی‌ام را اذیت کند. اما شما با خواندن این کتاب با مسخره‌ترین، آشفته‌ترین و بهم ریخته‌ترین جایی که اسمش را مدرسه گذاشته‌اند، آشنا می‌شوید.

«بچه‌های کلاس خانم جولز» نام نخستین، «مدرسه سقوط می‌کند» دومین و «مدرسه عجیب‌تر می‌شود» عنوان سومین جلد  از مجموعه «ماجراهای مدرسه کج و کوله» نوشته لوییس سکر است که با ترجمه سپیده خلیلی و از سوی کتاب‌های بنفشه (واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی) منتشر شده است.

لوییس سکر نویسنده این کتاب، نویسندگی را حین تحصیل در رشته حقوق شروع کرد، اما زمانی که در سال ۱۹۸۹ آثارش با اقبال عمومی روبرو شد، به طور تمام وقت به نویسندگی روی آورد و کار در رشته حقوق را کنار گذاشت. وی تاکنون بیش از ۲۰ اثر آموزشی برای کودکان و نوجوانان نوشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی