کارگاه قصه گویی هزار و یکشب روز پنج شنبه ۲۸ آبان ماه در مجتمع فرهنگی بیهقی برگزار شد.

زیبا باغانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار با اعلام این خبر گفت: قصه خوب و قصه گویی به شیوه درست تاثیر بسزایی در شخصیت کودک دارد. شیوه صحیح زندگی را می توان در قالب قصه به کودکان آموخت. ادب، احترام به بزرگتر، همفکری، همکاری، مهربانی و نوع دوستی، رعایت قوانین و تمامی اصول و روش های درست زندگی را با گفتن قصه هایی خوب میتوان به کودک آموخت.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار با تاکید بر هدف نهاد کتابخانه های عمومی مبنی بر پرورش کودکانی اهل مطالعه عنوان داشت: قصه بهترین راه ایجاد عادت های خوب در کودک است. یکی از عادت های نیکویی که در تعالی شخصیت کودک و آینده او بسیار تاثیرگذار است عادت به مطالعه و کتابخوانی است و این عادت زیبا و پسندیده باید از کودکی در انسان ایجاد شود.

باغانی تاکید کرد: پدران و مادران بیشترین تاثیر را در شکل گیری شخصیت کودک دارند و هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی پدران و مادران با روش های صحیح قصه گویی است.

زیبا باغانی افزود: کارگاه قصه گویی هزار و یکشب محدود به هفته کتاب نیست و در آینده ی نزدیک کارگاه های قصه گویی توسط اداره کتابخانه های عمومی برگزار خواهد شد.

گفتنی است کارگاه قصه گویی هزار و یکشب با حضور ۹۰ نفر از علاقمندان در آخرین روز هفته کتاب در مجتمع فرهنگی بیهقی طی ۳ کلاس ۱:۳۰ساعته برگزارگردید . کلاس اول با موضوع کتابخوانی و قصه گویی و همسویی برگزاری چنین کارگاههایی با اهداف نهاد کتابخانه های عمومی با تدریس جناب  آقای مشکانی و کلاس دوم با موضوع انواع قصه و قصه گویی مذهبی و ابزارهای قصه گویی با تدریس جناب آقای عسگری و کلاس سوم با موضوع قصه گویی عام با تدریس جناب آقای دانایی بود .

برگزاری نمایشگاه کاریکاتور کتاب که شامل بیش از سی کاریکاتور برتر دنیا در مورد کتاب است و نیز پخش کلیپ خاطره انگیز “زیر گنبد کبود” از حاشیه های این مراسم بود. اولین کارگاه قصه گویی هزار و یکشب بسیار مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی