انجمن شعر آیینی با میهمانی تنی چند ازاصحاب علمی- فرهنگی ،ادبی ، مسئولین شهری و اعضای انجمن  روز دوشنبه ساعت ۵و ۳۰دقیقه در محل کتابخانه ملاهادی برگزار شد .جلسه با شعر خوانی شاعران و سخنرانی استاد اقتداری در موضوع عنصر حماسه در شعر آیینی همراه بود .

کرامت ازاعضای شورای شهردراین جلسه  مطالبی درمورد علاقمندی به شعر آیینی خصوصا دربین نسل جوان، و بستر سازی و مستمر بودن جلسات را خاطر نشان کردند .و اینکه صنعت تلمیح و صحنه سازی یک ارکان در شعر آیینی مخصوصا عاشورایی ست را با آوردن مثالی ملموس نمودند.

دانایی رئیس بازنشسته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، میهمان دیگر جلسه ، ایشان با خوانش  یک غزل عاشورایی از عارفه دهقانی ادامه جلسه را به دوستان دیگر واگذار نمودند .

خورشید گرم دلبری از روی نیزه ها لبخند میزند سری از روی نیزه ها

دل برده است از تن بی جان خواهری ………………….

آقای جعفری نسب ضمن خیر مقدم به میهمانان حاضر در جلسه این هفته ، اندیشه و عقلانیت را از خمیر مایه های این شعر دانستند و اینکه درسراسر این غزل احساس موج زده و تصویرسازیهای بسیار قوی درآن دیده میشود و این از خصوصیات یک شعر آرمانی ست . که باید بکوشیم تا به این سو برویم.

خانم برادران از دانشجویان گرامی و اعضای جدید انجمن شعری را قرائت نمودند که حضار درجلسه ضمن تشکر به نقد آن پرداختند .

آقای حسینی شاعر اشعار محلی قطعه شعری را سرودند که موجب رضایت اعضاء قرارگرفت و پیشنهاد گردید اشعار محلی شهر باید با کوشش شاعران محلی جمع آوری گردیده و به صورت یک کتاب درآید.

آقایان دکتر مسکنی ، اقتداری و دلبری و خانمها اکبری و عباسی اشعاری را قرائت نمودند که حسب نیاز مورد نقد و بررسی قرار گرفت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی