مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی سبزوار، صبح دیروز اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن اجتماعات هتل میثاق مشهد برگزار شد.

سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور یز در این مراسم، با اشاره به سرانه مطالعه پایین در ایران، تصریح کرد: متأسفانه مردم کشور اهل کتاب خواندن، نیستند، حدود ۲۰ سالی که در دانشگاه تدریس می‌کردم، دانشجویان به جز مطالعه کتاب‌های درسی مایل به خواندن دیگر کتاب‌ها در زمینه‌های مختلف نبودند. 

وی افزود: با همت کتابخانه‌های سراسر کشور، عشق و ارادت مردم نسبت به ائمه اطهار(ع) از صورت ظاهری به مکتوب تجلی پیدا کرد و جمعیتی که امروز شاهد آن هستیم بر همین اساس بوده است 

میرعبداللهی با بیان اینکه حضرت علی ابن موسی‌الرضا(ع)، سلطان سخن بوده‌اند و خوانندگان را با کتاب آشتی می‌دادند، گفت: محدود نبودن یک اثر برای گروه سنی خاص و پای کار بودن تمامی مسئولانی که شاید با این فعالیت فرهنگی ارتباط مستقیمی نداشته‌اند، از نکات قابل توجه این جشنواره به شمار می‌رود.

در پایان این مراسم، از برگزیدگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در حوزه‌های کودکان، نوجوانان و بزرگسالان، پویش کتابخوان مجازی، خانواده‌ها، کتابخانه‌ها و رسانه‌های برتر تقدیر به عمل آمد. از کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری و کتابخانه مشارکتی شهید امیری شامکان نیز به عنوان کتابخانه های نهادی و مشارکتی که مشارکت بالایی در برگزاری جشنواره داشته اند تقدیر شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی