به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی  سبزوار، برنامه های هفته کتاب در سبزوار با محوریت جذب خانواده ها به کتابخانه ها برگزار می شود.

معصومه فلاحی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی سبزوار با تاکید بر شعار هفته کتاب امسال “آینده روشن با خانواده کتابخوان” گفت: امسال کتابداران سبزوار از مدتها قبل از اعلام شعار هفته کتاب، سیاست خود را جذب خانواده ها به کتابخانه تعیین کردند.

فلاحی عنوان کرد: در جلسه ای که با حضور مسئولین کتابخانه های سبزوار به منظور تبیین برنامه های هفته کتاب برگزار شد، مسئولین کتابخانه های سبزوار بر اطلاع رسانی بین خانواده های سبزواری به اتفاق نظر رسیدند.

وی افزود: به منظور کاربردی کردن سیاست جذب خانواده ها به کتابخانه ها، جلسات متعددی با همیاران سلامت در کتابخانه ها برگزار شد و مسئولین کتابخانه ها برنامه ها و فعالیت های کتابخانه های عمومی را برای همیاران سلامت تشریح کردند.

فلاحی گفت: همیاران سلامت گروهی از افراد خیّر هستند که با نفوذ بین خانواده ها به مددکاری، آموزش در رابطه با پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کمک به نیازمندان حاشیه شهر  می پردازند.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی سبزوار افزود: زین پس همیاران سلامت علاوه بر مددکاری به ترویج کتابخوانی بین مردم نقاط مختلف شهر بویژه سکونت گاههای غیر رسمی خواهند پرداخت.

فلاحی همچنین گفت: طی جلسات متعددی که با رئیس و کارشناسان فرهنگی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سبزوار برگزار شد با توجه به تاثیر کتاب برارتقاء سطح توانمندی افراد، دراولین قدم از انجام سیاست های مشترک در زمینه ارتقا توانایی در امور کار ومسائل اجتماعی اقشار ضعیف، به جذب افراد تحت پوشش بیمه بیکاری به کتابخانه های عمومی تاکید شد.

وی افزود: افراد تحت پوشش بیمه بیکاری از همه اقشار و عمدتا قشر تحصیل کرده ولی بیکار جامعه هستند که می توان با هدایت آنها به کتابخانه ها و کتابخوان کردنشان شرایط کاری و اجتماعی آنها را بهبود بخشید.

فلاحی ادامه داد: برای افراد تحت پوشش بیمه بیکاری برنامه ها و سیاست های کاربردی زیادی داریم که به یاری خداوند در طول سال اجرا خواهد شد.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی سبزوار از برگزاری رونمایی کتاب نیز خبر داد و گفت: روز ۲۴ آبان همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار آئین رونمایی از کتاب “از آینه تا ماه” تازه ترین مجموعه شعر دکتر جواد جعفری نسب

مسئول انجمن شعر آئینی مشکات وابسته به این اداره با همکاری موسسه شهرستان ادب و بنیاد شعر و ادبیات ایرانیان برگزار می شود.

فلاحی افزود: آئین رونمایی و جشن امضای مجموعه شعر “از آینه تا ماه” با حضور شاعران کشوری و مسئولین استانی و شهرستان و نقد و بررسی کتاب مذکور توسط مصطفی محدثی خراسانی شاعر و منتقد معاصر انجام میگیرد.

معصومه فلاحی با تاکید بر تسهیل دسترسی به منابع کتابخانه ای برای افراد با آسیب چشمی به عنوان یکی از دغدغه های اداره کتابخانه های عمومی سبزوار گفت: بخش نابینایان کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری  با اجرای برنامه های متعدد در طول سال برای نابینایان و کم بینایان سعی در انجام این مهم دارد و در هفته کتاب نیز ۵ عنوان کتابی را که اخیرا توسط خیرین صدا گویاسازی کرده معرفی و در دسترس علاقه مندان قرار خواهد داد.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی سبزوار در پایان اضافه کرد: طبق روال هر سال در این هفته نشست های کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای، جلسات قصه گویی، نمایشگاه کتاب، مسابقات نقاشی و قرآنی و کتابخوانی متعدد در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان خواهیم داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی