ساخت و توسعه کتابخانه در سبزوار نیازمند اعتبارات دولتی

معصومه فلاحی عصر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار به کمبود فضا و فرسودگی ساختمان کتابخانه های سبزوار اشاره و بیان کرد: در این مدت از محل بودجه دولتی به سرانه کتابخانه های شهرستان افزوده نشده است.
وی افزود: از سال ۱۳۸۲ که اداره کتابخانه ها از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به نهاد کتابخانه های عمومی واگذار شد با همکاری دستگاههای اجرایی و حمایتهای نیکوکاران کتابخانه عمومی بیت الهدی و گلدانی و شهرروداب ساخته شده اند. 
سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار ادامه داد: هم اکنون محلات شرق عیدگاه، نیروگاه، کلاته سیفر، صالح آباد و محله های اسلام آباد و جعفرآباد واقع در محدوده در سکونتگاههای غیررسمی شهر سبزوار و منطقه توحیدشهر محروم ازکتابخانه عمومی هستند و ساخت کتابخانه از مطالبات جدی شهروندان در این مناطق است.
وی گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر سبزوار در پارکهای حاشیه شهر زمین رایگان به افراد نیکوکار واگذار می شود تا نسبت به ساخت کتابخانه به نام خود اقدام کنند.
فلاحی افزود: بخش نابینایان کتابخانه حاج ملاهادی سبزوار نیز با ۴۰۰ عضو از سراسر کشور، ۸۶۰ نسخه کتاب بریل و ۸۷۰ عنوان کتاب گویا خدمات ویژه برای روشندلان ارائه می دهد.
وی ادامه داد: میزان کنونی استاندارد فضای کتابخانه‌ای در سبزوار پنج هزار و ۱۰۰ متر است که تا چهار سال آینده باید این میزان به بیش از هفت هزار مترمربع برسد.
او گفت: امسال از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ به میزان ۲ میلیارد و۳۰۰ میلیون ریال برای افزایش فضای کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری که از سال ۸۹ به علت نبود اعتبار متوقف بود تخصیص یافت. 
شهرستان سبزوار دارای ۹ کتابخانه عمومی نهادی، هفت کتابخانه مشارکتی است وحدود ۲۰۰ هزار نسخه کتاب است.
مرکز شهرستان ۳۲۰ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی **انتشار: حسین کریم زاده
۸۱۴۵/۷۴۹۵/۱۸۵۸

http://www.irna.ir/fa/News/82729273

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی