به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی سبزوار، همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، آئین رونمایی از کتاب “از آینه تا ماه” اثر جواد جعفری نسب با همکاری ناحیه مقاومت سپاه، شهرداری، شورای اسلامی شهر و اداره آموزش و پرورزش سبزوار و با اجرای دکتر حسن دلبری برگزار شد.

این مراسم چهارشنبه شب با حضور معاون فرماندار، شهردار، مسئولین ارشد سپاه سبزوار، اعضای شورای شهر، ریاست اداره آموزش و پرورش، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره انجمن خیرین کتاب حکیم سبزوار، شهردار شهر روداب و دیگر مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی سبزوار در این مراسم ضمن معرفی مختصری از کتابخانه های عمومی سبزوار و  سامانه مدیریت یکپارچه کتابخانه های کشور گفت: بیست و پنجمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی با تاکید بر محوریت کتابخوانی در خانواده ها با شعار “آینده روشن با خانواده کتابخوان” برگزار می شود. 

معصومه فلاحی چند سطر از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره کتاب را خواند و افزود: به امید روزی که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) جوری بشود که در سبد کالای مصرفی خانواده ها، کتاب یک سهم قابل قبولی پیدا کند و جزء لوازم زندگی بشود.

فلاحی همچنین به تشریح  فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی سبزوار پرداخت و ضمن معرفی بخش نابینایان کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری از حاضرین دعوت کرد تا به اهدا کنندگان صدا بپیوندند چرا که کاری ماندگار و ارزشمند است.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی سبزوار به انجمن های مذهبی کتابخانه شعیب اشاره داشته و گفت: انجمن داستان کویر و شعر آئینی مشکات چند سالی است که زیر نظر اداره کتابخانه های سبزوار و با حمایت موسسه شهرستان ادب و حضور اساتید شعر و ادب و شاعران جوان سبزوار فعالیت می کند.

فلاحی ادامه داد: جواد جعفری نسب از شاعران متعهد و دلسوز است که خدمات ایشان به شعر سبزوار و نیز به عنوان فعال حوزه کتاب بر هیچ کس پوشیده نیست.

معصومه فلاحی عنوان کرد: از آینه تا ماه، سومین مجموعه شعر جواد جعفری نسب است که توسط انتشارات شهرستان ادب به چاپ رسیده است.
معصومه فلاحی افزود: این مجموعه دربردارنده گزیده ای از غزلیات شاعر در موضوعات عاشقانه، اجتماعی و آیینی است که با حمایت بنیاد شعر نو ادبیات داستانی ایرانیان منتشر شده است.
شاعر و منتقد معاصر در این مراسم گفت: شهرستان سبزوار در چشم فرهنگ و هنر، بخش عظیمی از میراث فرهنگی خراسان رضوی را تشکیل داده است.
مصطفی محدثی خراسانی افزود: ابوالفضل بیهقی، حاج ملاهادی سبزواری، دکتر شریعتی و استاد حمید سبزواری از ارزشمندترین میراث فرهنگی ایران اسلامی هستند که از این شهرستان به دنیای شعر و ادبیات معرفی شدند.
وی با بیان اینکه کتاب از آینه تا ماه حاصل ذوق و افکار اعتقادی نویسنده به شکوه تاریخی میراثی فرهنگی است، افزود: کسانی می توانند بنای شعر و ادبیات فارسی را به اوج برسانند که هنر انسان ماندن در مسیر تعادل را حفظ کنند.
محدثی خراسانی گفت: شعر خراسان کمترین آسیب را در حوزه شعر ملی به خود دیده چنانکه رونق انجمن های ادبی و زنده مانده سنت های کهن ادبی کشور در این منطقه از مصادیق آن است.
وی با اشاره به گسترش فضای مجازی و دیجیتال تاکید کرد: باید با تقویت بنیان های سنتی و اصیل شعر فارسی، نسل جوان را به زبان و ادبیات ملی بیشتر آشنا نمود.

شایان ذکر است جواد جعفری نسب مسئول انجمن شعر آئینی مشکات وابسته به اداره کتابخانه های عمومی سبزوار است که جلسات آن هر هفته روزهای دوشنبه در کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری برگزار می گردد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی