مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز سبزوار گفت: آئین تجلیل از خیرین کتابخانه ساز سبزوار با هدف قدردانی این افراد و تشویق و مشارکت دیگر اقشار جامعه در کتابخانه سازی برگزار می‌شود.

مهدی مقصودی با اشاره به اینکه رایزنی‌های اولیه برای احداث ۲ کتابخانه با مشارکت خیران فراهم شده، افزود: باید در زمینه شناخت خیران، ضرورت و تبیین کتابخانه سازی تلاش بیشتری انجام شود.

وی اظهار کرد: از ۱۶ کتابخانه تحت حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان سبزوار تنها سه کتابخانه با اعتبارات دولتی احداث شده و سایر کتابخانه‌ها با حمایت‌های نیکوکاران و بخش غیردولتی راه‌اندازی شده است.

مقصودی با بیان اینکه ایجاد کتابخانه در پارک‌های حاشیه شهر پیگیری می‌شود، اظهار کرد: حدود یک‌چهارم از وسعت این شهر با جمعیت ۶۳ هزار نفر در سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌نشین قرار دارد که نبود کتابخانه و کانون‌های فرهنگی و هنری در این مناطق به‌شدت حس می‌شود.

مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز سبزوار گفت: بر اساس مصوبه فرهنگی شورای اسلامی، در پارک‌های حاشیه شهر زمین رایگان به خیرین واگذار می‌شود تا نسبت به احداث کتابخانه با نام‌گذاری کتابخانه به نام خود اقدام کنند.

وی افزود: هزینه احداث هر کتابخانه در پارک‌های حاشیه شهر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است و برای ۲ نفر به‌طور مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

انجمن خیرین کتاب سبزوار با تشکیل هیئت مؤسس ۱۳ نفره در زمستان ۹۲ زیر نظر انجمن خیرین کتابخانه ساز ایرانیان و با هدف فرهنگ‌سازی در جهت جذب، ساماندهی منابع، امکانات و جلب مشارکت‌های مردمی در امر خیر کتابخانه سازی و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی تشکیل شد.

آئین تجلیل از خیرین کتابخانه ساز سبزوار دوشنبه‌شب در میدان نقابشک (سالن بیهقی) با همکاری فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر، انجمن خیرین کتاب و کتابخانه ساز حکیم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه‌های عمومی سبزوار برگزار می‌شود.

لینک خبر: www.sabzevarian.com

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی