در دومین روز حضور ستاد سفر اداره کل کتابخانه های عمومی استان در شهرستان سبزوار، مدیرکل ضمن سفر به بخش ششتمد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این بخش شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سبزوار، در دومین روز حضور ستاد سفر اداره کل کتابخانه های عمومی استان در شهرستان سبزوار، مدیرکل ضمن سفر به بخش ششتمد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این بخش شرکت کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه ضمن اشاره به ضرورت مشارکت تمامی مردم در امر کتاب و کتابخوانی و مطالعه گفت: کتابخانه های عمومی متعلق به همه مردم هستند و باید امکان دسترسی به کتابخانه در همه جای استان و کشور را مهیا کنیم.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: در بازدید از کتابخانه های عمومی تعهد و شور و علاقه کتابداران کتابخانه ها به امر ترویج کتاب و کتابخوانی و در کنار آن حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی صحنه های زیبایی را در کتابخانه های شهرستان رقم زده بود و وظیفه ما به عنوان مسئولان اجرایی این است که تمام تلاش خود را درجهت تقویت و کمک به پیشبرد اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی آنهم در حوزه فرهنگ و مطالعه انجام دهیم.

وی ادامه داد: کتابخانه های عمومی استان مجموعه جوان و با انگیزه ای است که وجه تمایز این مجموعه نسبت به سایر دستگاههاست که همراه با انگیزه جدی موجود منتظر تحول اساسی در کتابخانه های عمومی هستیم.

 سبزیان ادامه داد: مباحث اقتصادی ارتباطی با علاقه به کتاب و کتاب خوانی ندارد و بخش عمده از مشکلات را با توان مسئولیتی بخش می توانیم حل کنیم کما اینکه مثلا بحث دو شیفت شدن کتابخانه با شرایط خوب کتابخانه قابل پیگیری است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ادامه داد: استفاده از ظرفیت ها و امکانات بالقوه مانند خیرین و مسئولان و بزرگانی که از این منطقه هستند و مطمئنا عرق  خاصی به زادگاه خود دارند می تواند به بهبود وضعیت کمک کند که برای نمونه حضور یکی از ششتمدی های بزرگوار در سمتهای بالای اجرایی استان می توان اشاره کرد.

وی راه اندازی کتابخانه سیار را مورد توجه قرار داد و یادآورشد: امیدواریم که با  همراهی و همکاری با هم بتوانیم با یک کار جهادی و مضاعف نتایج خوب و موثری را درحوزه کتاب و کتابخوانی شهرستان شاهد باشیم.

بخشدار ششتمد نیز در این جلسه ضمن تقدیر از حضور مدیرکل در جلسه انجمن بخش گفت: بخش ششتمد با دارا بودن روستاهای زیاد و وسعت زیاد و شهر ۵هزار نفری ششتمد و مشکلات اقتصادی که با وضعیت خشکسالی هم تشدید شده است شرایط مساعدی در روستاها نیست و یا کمتر امکانات رفاهی مهیا است طبیعتا بحث کتاب و کتابخوانی یکی از نیازهای اصلی در این روستاها نیز هست.

مجید کریمی ادامه داد: چند کتابخانه عمومی و مشارکتی خوب در بخش وجود دارد اما روستاهای بزرگ بالای ۴۰۰ خانواری هم داریم که هنوز فاقد کتابخانه هستند و مردم هم علاقه مند و پیگیر وجود کتابخانه هستند و امیدواریم شرایط ایجاد کتابخانه سیار در این بخش فراهم شود.

سرپرست شهرداری ششتمد نیز گفت: بخش ششتمد با جمعیت سی هزار نفری و شهر ششتمد با ۵هزار جمعیت یک پایگاه دانش آموزی است.

باعثی ادامه داد: پتانسیل بالایی در حوزه فرهنگی و کتاب و کتابخوانی در این شهر وجود دارد و با وجود تمام مشکلات مردمی علاقه مند به کتابخوانی و حوزه فرهنگ دارد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی