در جلسه ای که در اداره کتابخانه های عمومی و با حضور چند نفر از اعضای انجمن خیرین کتاب برگزار شد،  خانم دکتر ژیلا آگاه (متخصص زنان، زایمان و نازایی) و عضو سابق شورای اسلامی شهر به عضویت انجمن خیرین کتاب سبزوار درآمد.

خانم دکتر آگاه بر اهمیت کتاب خصوصا کتب چاپی تاکید کرده و خواستار کمک همه جانبه مسئولین جهت ترویج فرهنگ مطالعه و برطرف نمودن مشکلات کتابخانه های عمومی سبزوار شد.

مسعود پسندیده بر جهت دهی سنت وقف به سمت امور فرهنگی بویژه کتاب و کتابخوانی تاکید کرده و اذعان داشت با وجود داشتن ریشه های قوی در زمینه وقف میتوان وقف فرهنگی را جا انداخت.

ایشان ضمن بیان این نکته که رویکرد شهرداری و شورای شهر فرهنگی است، اظهارداشت: همزمان با دولت تدبیر و امید نگاه ما این است که هر چه بیشتر در حوزه فرهنگ سرمایه گذاری کنیم در آینده سود دهی بیشتری خواهد داشت.

نایب ریس شورای شهرافزود: باید از پشتوانه فکری خانم دکتر آگاه در انجمن خیرین استفاده شود. با توجه به پتانسیلی که اعضای شورای شهر دارند می توان به تقویت فرهنگ کتاب و مطالعه امیدوار بود.

مهدی مقصودی اولین هدف انجمن را بررسی نیازها و اولویت بندی آنها عنوان کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ادامه داد: باید برای انجمن خط مشی مشخصی تعیین کرد. دربحث ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه توجه به کتابداران و نیروی انسانی بسیار مهم و موثر خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی