اولین کتابخانه روستایی خیریه ساز شهرستان سبزوار در روستای افچنگ ساخته می شود.

معصومه فلاحی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی سبزوارضمن اعلام این خبر افزود:

در جلسه ای که با حضور آقای طالبی خواه دهیار، آقای گوهری اصل عضو شورای اسلامی، آقای ابوالقاسم حق پسند مدیر مجتمع آموزشی و خانم رقیه افشاری مجد موسس و مدیرمسئول کتابخانه مشارکتی پویندگان افچنگ در اداره کتابخانه های عمومی برگزار شد، آقای محمد امینی زاده به نمایندگی از خانواده مرحوم جعفر امینی زاده حضور یافتند و با امضای توافق نامه ای آمادگی خود و خانواده شان را برای ساخت کتابخانه روستای افچنگ اعلام نمودند.

معصومه فلاحی خاطر نشان کرد: این کتابخانه در مساحت ۳۰۰ متر مربع و طبق تیپ ۱۲۰ متری ساخته خواهد شد.

ایشان عنوان داشت: هزینه ساخت کتابخانه روستایی افچنگ ۱۴۰ میلیون تومان برآورد شده است.

معصومه فلاحی اذعان داشت: در چند سال اخیر مردم خیر خواه سبزوار در ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی  کمک های شایان توجهی نموده اند. در حال حاضر در سبزوار ۴ کتابخانه خیر ساز وجود دارد. کتابخانه بیت الهدی به همت مرحوم محمد علی مقیمی، کتابخانه دکترعلوی به همت دکتر محمد علوی مقدم، کتابخانه ناوی به همت مرحوم سرهنگ فرامرز ناوی و کتابخانه امامزاده کوشک به همت هیات امنای امامزاده حسن کوشک ساخته شده است.

گفتنی است روستای افچنگ با جمعیتی بالغ بر ۱۸۰۰ نفر پیش از این دارای یک کتابخانه مشارکتی بوده که به همت خانم رقیه افشاری مجد تاسیس و اداره می شده است. در سال ۱۳۹۰ این کتابخانه مقام کتابخانه برتر فرهنگی را در سطح کشور کسب نموده است.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی