اداره کتابخانه های عمومی سبزوار با داشتن ۷ کتابخانه نهادی و ۸ کتابخانه مشارکتی به شهروندان ارائه خدمت می کند. منابع کتابخانه های عمومی درکل کشور از سه طریق تامین می شود:

۱٫منابعی که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشوراز تهران ارسال می شود

۲٫منابعی که توسط شهروندان و اعضای کتابخانه اهدا می گردد.

۳٫ طرح کتاب من

طرح کتاب من از ابتکارات نهاد کتابخانه های عمومی کشوراست که در تمامی کتابخانه های عمومی سراسرر کشور اجرا می شود ومورد استقبال اعضا و مراجعان کتابخانه ها قرار گرفته است. در این طرح، منابع کتابخانه توسط اعضا انتخاب می شوند. درصورت نیازعضو به منبع خاصی که در کتابخانه موجود نیست مسئول کتابخانه منبع مورد نظر را از طریق سامانه اینترنتی طرح کتاب من سفارش داده و منبع مذکور پس از گذشت حداکثر ۲ هفته به کتابخانه می رسدو اولین خواننده آن فرد سفارش دهنده خواهد بود.

این مطالب مقدمه ای بود برای پرداختن به مشکلی که گریبانگیر کتابخانه های عمومی سبزوار شده است.تمامی  کتابخانه های عمومی نهادی سبزوار به دلیل کمبود قفسه چندی است که هیچ کتابی دریافت نمی کنند و قادر به سفارش کتاب از طریق طرح کتاب من نیز نیستند. اداره کتابخانه های عمومی سبزوار نیز به دلیل بودجه محدود نمی تواند این مشکل را حل کند.

طی رایزنی هایی که سرپرست اداره و مسئولین کتابخانه ها با خیرین و نیک اندیشان شهرمان انجام داده اند مشکل چند کتابخانه حل شده و ان شاء الله به زودی دریافت کتاب های ماهیانه و سفارش طرح کتاب من آغاز خواهد شد.

خانم دکتر ژیلا آگاه ازژرف اندیشان و آگاهان سبزوارهستند که با بینش عمیق فرهنگی خود به یاری کتابخانه های شهرمان شتافتند و با خرید چندین قفسه به مبلغ ۵۰ میلیون ریال مشکل کمبود قفسه کتابخانه های دکتر شریعتی و امامزاده شعیب را مرتفع ساختند.

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار از خانم دکتر ژیلا آگاه برای این اقدام خیر خواهانه و خداپسندانه تشکر و قدردانی می نماید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی