سبزوار- ایرنا – رییس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار از راه اندازی انجمن خیرین کتاب در این شهرستان خبر داد و گفت :

این انجمن با بهره گیری از ظرفیت مشارکت های مردمی تشکیل شد.

زیبا باغانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : انجمن خیرین کتاب در سبزوار با بهره گیری از ظرفیت خیرین و کسانی که دغدغه کار فرهنگی دارند با هدف ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی تشکیل شد.
وی با اشاره به وجود ۱۳ نفر هیات موسس در انجمن کتاب سبزوار گفت : در مرحله اول این انجمن به شناسایی خیرین کتاب و کتابخوانی ورود پیدا کرده است .
وی با اشاره به بهبود اوضاع کنونی کتابخانه ها به عنوان اولویت اول انجمن کتاب سبزوار ، افزود : در گام اول یکی از اعضای هیات موسس مبلع ۵۰ میلیون ریال را برای تجهیز کتابخانه شریعتی سبزوار اهدا کرد .

رییس اداره کتابخلانه های عمومی سبزوار با اشاره به عدم تحقق نیم درصد درآمد سالانه شهرداری ها به کتابخانه ها گفت : با توجه به ناکافی بودن منابع مالی برای کتابخانه ها بایستی به سمت و سوی مشارکت های مردمی پیش رویم.

باغانی به وجود ۱۱ هزار و ۷۶۸ نفر عضو در کتابخانه های شهرستان سبزوار اشاره کرد و گفت : این شهرستان به نسبت جمعیت از نظر تعداد اعضا، مقام هشتم را در استان دارد.

وی با اشاره به وجود پنج هزار و ۲۹۷ مترمربع زیربنای فضای کتابخانه ای در سبزوار گفت : در حال حاضر نسبت جمعیت به فضای کتابخانه ای در سبزوار ۱٫۸ متر مربع است که بایستی تا پایان برنامه پنجم توسعه به سه متر برسد.
وی به وجود ۲۰۵ هزار و ۳۱۹ جلد کتاب در کتابخانه های سبزوار اشاره کرد و گفت : نسبت جمعیت به تعداد کتاب در این شهرستان ۶۹صدم درصد است که تا پایان برنامه پنجم توسعه بایستی به شاخص ۱٫۳۸ برسد.

وی ارتقای شاخصه ها را نیازمند همکاری مردم و مسوولان عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد که با این همکاری بتوانیم در راستای ارتقا فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام برداریم .

شهرستان سبزوار دارای هفت کتابخانه نهادی و هشت کتابخانه مشارکتی است .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی