استاد ابوالقاسم رحیمی دکترای زبان و ادبیات فارسی و عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری، چهره آشنای دانشجویان رشته ادبیات فارسی، از جمله اساتیدی هستند که بودن در محضرشان و عنوان شاگردی شان را داشتن برای همه افتخار است.

معلومات و سطح اطلاعات علمی بسیار بالا، بیان خارق العاده و اخلاق و منش فوق العاده ایشان از دلایلی است که استاد را برای همه کس عزیز و گرامی کرده است.

چندیست که اعضای انجمن اسرار، شاهنامه را در حضور استاد می خوانند و از وجود ایشان در تحلیل این اثر وزین فارسی بهره می برند.

انجمن اسرار وابسته به اداره کتابخانه های عمومی سبزوار چند سالیست که تشکیل شده ودر دو بخش شاهنامه خوانی و مثنوی خوانی به خوانش و تحلیل ابیات شاهنامه فردوسی و مثنوی معنوی مولانا می پردازد.

در بخش شاهنامه خوانی، بعد از خوانش، استاد گرامی دکتر رحیمی ابیات را مورد تحلیل قرار می دهند. در بخش مثنوی خوانی نیز استاد مطهری نسب تفسیر ابیات مثنوی را بر عهده گرفته اند.

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار تمام سعی و اهتمام خویش را بکار بسته تا کتابخانه حاج ملاهادی را به عنوان کتابخانه  مرکزی سبزوار تبدیل به محیطی آرام، پویا و مطلوب جهت استفاده شهروندان عزیز نماید.

حضور فرهیختگان و اساتید معززدر انجمن های ادبی  و استقبال شهروندان از انجمن ها موید این مطلب است که این اداره در کار خود تا حدودی موفق بوده است. بخش فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی سبزوار در تلاش است تا جلسات انجمن های ادبی به بهترین شکل ممکن توسعه یابد.

انجمن های ادبی در حال برگزاری به شرح زیر است:

  • انجمن شعر آیینی روزهای دوشنبه  ساعت ۱۸ الی ۲۰
  • انجمن داستان نویسی روزهای سه شنبه ساعت ۱۷ الی ۱۹
  • انجمن اسرار( شاهنامه خوانی و مثنوی خوانی) روزهای پنج شنبه ساعت ۹ الی ۱۱

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی