انجمن داستان نویسی(حلقه داستانی کویر) با حمایت اداره کتابخانه های عمومی سبزوار و موسسه شهرستان ادب تشکیل شده است.

هدف اصلی از تشکیل این انجمن نشر آثار هنرمندان سبزواری به خصوص هنرمندان جوان است. مقصود از خلق آثار ادبی خوانده شدن آن‌هاست و این امر میسر نیست، مگر با نشر و توزیع قانونی این آثار. حلقه داستانی کویر با همکاری مؤسسه شهرستان ادب، به عنوان یک ناشر معتبر در سطح کشور، با هدف جمع‌آوری و انتشار آثار منتخب و نویسندگانی آموزش دیده و با استعداد تشکیل شده است. علاوه بر این هدف، که به عنوان یک رویکرد طولانی مدت برای انجمن تعریف شده است، اثرات جانبی دیگری هم مد نظر انجمن هست. از جمله: ایجاد جو صمیمی و سالم، بدون حاشیه و وابستگی سیاسی‌ـ‌اجتماعی و خالی از اطوارهای روشنفکری، کشف، پرورش و معرفی استعدادهای جوان در سبزوار و شهرستان‌ها و بخش‌های اطراف و برگزاری برنامه‌ها و همایش‌های داستانی به صورت منطقه‌ای و ملی.

این جلسه سه‌شنبه هر هفته، در کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری، ساعت ۱۷ برگزار می‌شود و حضور همه علاقمندان در آن آزاد خواهد بود. جلسه شامل چند بخش از جمله: آموزش، داستان‌خوانی، نقد، بداهه نویسی (با رویکرد مهارت‌آموزی) و معرفی کتاب است. هدف انجمن، افزایش کیفیت نویسنده‌ها و آثار آن‌هاست، نه صرفاً افزایش کمیت شرکت‌کنندگان. داستان‌ها در وبلاگ انجمن به آدرس: dastanesabzevar.blogfa.com درج می‌شود و پس از مطالعه آن‌ها توسط اعضا، در جلسات هفتگی مورد تحلیل و نقد قرار می‌گیرد.

شرکت در جلسات انجمن برای عموم آزاد است و با ورود علاقمندان به جلسات، امکان تغییرات منطقی در روند برگزاری جلسات با توجه به پیشنهادهای مناسب خواهد بود.

dastanesabzevar.blogfa.com

 

اداره کتابخانه های عمومی سبزوار | خراسان رضوی